Të fundit

Paris Hilton zbulon historinë më të errët të jetës së saj

Në librin e saj me kujtime të publikuara së fundmi, “Paris”, Paris Hilton tregon se është ‘ngacmuar’ nga mësuesi i klasës së tetë.

Trashëgimtarja e njohur, tashmë 42 vjeçe, shkruan se iu deshën “dekada” që të pajtohej me faktin se ishte viktimë.

Mësuesi, të cilin Hilton e quajti “Z. Abercrombie”, ishte “i ri i pashëm” dhe shprehu “pëlqimin” e tij me Hiltonin, e cila në atë kohë ishte vetëm një adoleshente.

Ai i dha asaj numrin e tij të telefonit dhe i kërkoi asaj të mbante sekret kontaktin e tyre. Mësuesi e telefononte pothuajse çdo natë dhe i fliste për orë të tëra, duke i thënë se sa e veçantë dhe inteligjente ishte.

Marrëdhënia e papërshtatshme përfundimisht çoi në një vizitë të fshehtë në shtëpinë e Hilton, ku mësuesi e puthi atë. Kur prindërit e saj i kapën në makinë, mësuesi fajësoi Hiltonin, duke e pyetur: “Pse më detyrove ta bëj këtë?”

Prindërit e Hiltonit e dërguan atë të jetonte me gjyshen e saj në Francë atë verë, por asaj iu deshën shumë vite për t’u përballur mendërisht me përvojën traumatike. Hilton ka shkruar:

“Mua mu deshën dekada që të them në fakt fjalën pedofil. Të vendosja atë në rolin e ngacmuesit të fëmijëve do të thoshte të vendosja veten në rolin e viktimës dhe thjesht nuk mund të shkoja atje”.

Hilton zbulon gjithashtu përvoja të tjera traumatike në kujtimet e saj, si droga dhe përdhunimi në moshën 15-vjeçare dhe presioni për të filmuar një kasetë seksuale me Rick Salomon katër vjet më vonë.

Ajo shpreson se ndarja e historisë së saj do t’i ndihmojë njerëzit ta kuptojnë atë në mënyra që nuk e kanë bërë kurrë më parë.

Historia e Hilton hedh dritë mbi çështjen e kujdesit, që është akti i ndërtimit të një lidhje emocionale me një fëmijë për të fituar besimin e tyre dhe për të ulur frenimet e tyre. Kujdesi është një taktikë e zakonshme e përdorur nga abuzuesit për të manipuluar dhe kontrolluar viktimat e tyre.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci