Të fundit

Abdixhiku: Pushteti populist është përgjegjës për marrëveshjen pa njohje

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka bërë përgjegjës Qeverinë e drejtuar nga kryeministri Albin Kurti, për marrëveshjen Kosovë – Serbi, transmeton Paparaci.

“Pushteti populist është përgjegjës për marrëveshjen pa njohje, si dhe për lëshimin e një mundësie historike”, tha Abdixhiku sonte në emisionin Rubikon.

Ai, specifikoi se Kosova ishte për marrëveshje finale, ligjërisht të obligueshme dhe me njohje të ndërsjellë, dhe assesi për një marrëveshje bazë e me shumë lëshime në të, si dhe me neutralitet ndaj njohjes.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci