Të fundit

Presidenca e Kosovës kërkon që Vuçiqi të penalizohet për mos-zbatim të marrëveshjes

Presidenca e Kosovës kërkon penalizimin e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për shkelje të marrëveshjes Kosovë-Serbi.

Shefi i zyrës së Presidencës, Blerim Vela, komentoi një deklaratë të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, transmeton Paparaci.

Sipas tij, Vuçiq ndonëse u zotua t’i zbatojë obligimet nga marrëveshja me Kosovën, ai thotë se Serbia nuk do ta pranojë anëtarësimin e saj në OKB.

“Edhe pse Vuçiq u zotua të zbatojë obligimet nga marrëveshja me Kosovën, përfshirë anëtarësimin në ndonjë organ ndërkombëtar (neni 4), ai vepron me keqbesim dhe thotë se Serbia nuk do të pranojë anëtarësimin e Kosovës në OKB, institucionet, agjencitë dhe organizatat e saj! Një shkelje që duhet të penalizohet”, shkroi ai në Twitter.

 

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci