Të fundit

Fatmir Humolli nuk e voton raportin vjetor të KQZ-së

Fatmir Humolli është rreshtuar krah opozitës në shqyrtimin e një raporti të propozuar me mbështetje të shumicës parlamentare, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës.

Deputeti nga Podujeva, i cili shpalli sot largimin nga Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, nuk ka marrë pjesë në votimin e raportit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për vitin 2021.

Sjellja e deputetit që braktisi mazhorancën, ishte e njëjtë me deputetët e LDK-së, të cilët po ashtu nuk morën pjesë në votim.

Megjithatë, kuvendi e miratoi raportin vjetor të KQZ-së me votat e deputetëve të shumicës parlamentare dhe atyre të Partisë Demokratike të Kosovës.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci