Të fundit

Parashikimi: Kështu ndryshon moti gjatë dy ditëve të vikendit në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se gjatë vikendit do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të çrregullta.

IHMK-ja njoftoi se gjatë së shtunës vranësirat në orët e vona do të sjellin riga shiu dhe shkarkime rrufesh, ndërsa e diela parashihet të jetë më e qetë.

“Dita e shtunë parashihet të mbajë me mot me diell dhe vranësira të çrregullta. Vranësirat në orët e vona parashihen që vende –vende të sjellin riga shiu dhe shkarkime rrufesh. Të dielën parashihet të mbajë mot kryesisht i qetë, me pak vranësira dhe me intervale të gjata me diell”, thuhet në njoftimin e Instituti.

Ndërsa, sipas IHMK-së, parashihet të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-5 m/s.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci