Të fundit

​Ushtarët e KFOR-it ushtrohen për kontrollin e turmave dhe trazirave

Ushtarët e KFOR-it nga kontigjencat letoneze dhe polake zhvilluan ushtrimin e kontrollit të turmave dhe trazirave (CRC) në kampin Novo Selo.

Sipas një njoftimi të KFOR-it, ushtarët letonezë dhe polakë punuan me inxhinierët e lirisë së lëvizjes – detashment duke praktikuar aftësitë e tyre të CRC-së, duke zvogëluar dhe hequr pengesat në zonat përreth.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci