Të fundit

Konjufca takohet me kongresistin republikan, flasin për njohje të reja

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, është takuar me kongresistin republikan, njëherësh anëtar i Grupit të Miqësisë për Çështje Shqiptare në kuadër të Kongresit, Robert Aderholt.

Gjatë takimit u fol për zhvillimet aktuale politike dhe situatën e sigurisë në Kosovë e rajon, por edhe për intensifikimit e bashkëpunimin në mes dy vendeve, bëhet e ditur në njoftim, transmeton Klankosova.tv.

Tutje, bëhet e ditur se Konjufca e Aderholt folën për përkushtimin e institucioneve kosovare për sa i përket agjendës euroatlantike të Kosovës, por edhe avancimit të procesit të njohjeve dhe dialogut me Serbinë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci