Të fundit

Vdiq piktori Mentor Ejupi i njohur si Toro

Piktori dhe karikaturisti Mentor Ejupi, i njohur si Toro ka vdekur në moshën 56-vjeçare.

Lajmin për vdekjen e ka bërë të ditur e bija e tij Alketa Ejupi-Bunjaku përmes një njoftimi në Facebook.

“Papa, të kam pas gjithçka – jo vetëm Babë por edhe shokun më të ngushtë në jetën time. Kemi bërë gjithçka bashkë. Nuk kam mundur të përgatite, për ketë ditë kurrë – se kam menduar edhe s’kam dashur të mendojë çka të shkruajë për ty. Ata që të kanë njohur e dinë çfarë njeri ke qenë”, ka shkruar ajo.

Pas lajmit për vdekjen e tij, piktorë të shumtë e kanë kujtuar atë duke shpërndarë fotografi dhe kujtime me të në rrjetet sociale.

Kujtojmë se Mentor Ejupi ka qene duke jetuar dhe vepruar në Hamburg të Gjermanisë, ku hapi edhe ekspozita te ndryshme të artit pamor.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci