Të fundit

Google do të fshijë mijëra llogari, këto janë më të rrezikuara

Google ka njoftuar se duke filluar nga dhjetori do të fillojë fshirjen e llogarive që kanë qenë joaktive për (të paktën) dy vjet për të shmangur rreziqet e sigurisë.

Kompania planifikon të dërgojë njoftime të shumta paralajmëruese për përdoruesit dhe të fshijë gradualisht llogaritë joaktive.

Llogaritë e para që do të fshihen janë ato që janë krijuar, por më pas nuk janë vizituar më nga përdoruesi. Ky vendim do të prekë vetëm llogaritë personale, jo organizatat si shkollat ​​dhe bizneset.

Google njoftoi se llogaritë e vjetra kanë më pak gjasa të përdorin masa moderne të sigurisë si verifikimi me dy hapa, duke i bërë ato më të prekshme ndaj gjërave të tilla si hakerimi dhe mesazhet e padëshiruara.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci