Të fundit

Blinken: Sanksionet e reja e dobësojnë fuqinë ushtarake të Rusisë

Sekretari i Shtetit amerikan, Antony Blinken, ka bërë të ditur se SHBA-ja do të vendosë sanksione të reja kundrejt Rusisë.

Blinken kështu bëri të ditur me anë të një postimi në Twitter, teksa shtoi se këto sanksione do të rrisin presionin te Rusia dhe do t’ia dobësojnë ekonominë dhe fuqinë ushtarake.

“Në koordinim me G7, Australinë dhe partnerët tjerë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vendosin sanksione të reja Rusisë. Këto sanksione do të rrisin presionin në Rusi dhe do të dobësojnë fuqinë ushtarake ruse, ekonominë dhe fuqinë e saj për të nxitur agresionin e paligjshëm ndaj Ukrainës”, shkroi Blinken.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci