Të fundit

Zelensky me avion të qeverisë franceze mbërrin në Hiroshima

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy ka mbërritur në Hiroshima të Japonisë për të marrë pjesë në samitin e G7-ës.

Në pamjet e transmetuara drejtpërdreht në media shihet se Zelenskyy zbarkoi nga një avion i qeverisë franceze, shkruan Aljazeera, përcjell Klankosova.tv

Udhëheqësit e G7-së në këtë samit pritet të shpallin sanksione të shtrënguara ndaj Rusisë dhe të debatojnë strategjinë për luftën në Ukrainë.

Në këtë samit treditor marrin pjesë liderë nga Kanadaja, Franca, Gjermania, Italia, Japonia, Britania e Madhe dhe ShBA.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci