Të fundit

Rusia ua ndalon hyrjen edhe katër prezantuesve të njohur

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, prezantuesi i televizionit Stephen Colbert dhe prezantuesja Erin Burnett të CNN janë disa nga “500 amerikanët” që Rusia ka ndaluar të hyjnë në vend.

Rusia të premten njoftoi se po ndalonte “500 amerikanë”, shumë figura të shquara të pushtetit ekzekutiv të SHBA, të hynin në vend “në përgjigje ndaj sanksioneve të rregullta anti-ruse të vendosura nga administrata Joe Biden”.

Sipas një deklarate nga Ministria ruse e Punëve të Jashtme, lista përfshin Obamën, ish-ambasadorin amerikan Jon Huntsman, disa senatorë amerikanë dhe kryetarin e ardhshëm të pritshëm të shefave të përbashkët Charles Q. Broën Jr.

Lista përfshin gjithashtu prezantuesit amerikanë të TV, Jimmy Kimmel, Colbert dhe Seth Meyers.

Deklarata tha gjithashtu se “Lista-500″ e bashkangjitur përfshin gjithashtu ata në qeveri dhe agjencitë e zbatimit të ligjit, të cilët janë të përfshirë drejtpërdrejt në persekutimin e disidentëve në vazhdën e të ashtuquajturës Sulmi në Kapitol”. Më 6 janar 2021, shumë mbështetës të ish-presidentit amerikan Donald Trump kërkuan të ndalonin certifikimin e Biden si president dhe sulmuan Kapitolin e SHBA.

Presidenti rus Vladimir Putin dukej se vuri në dyshim arrestimin e rebelëve disa muaj më vonë, duke thënë se njerëzit kishin ardhur në Kongres “me kërkesa politike”, raportoi Reuters.

Lista e së premtes është një përditësim i një liste më të gjatë të publikuar më parë të individëve të sanksionuar që përfshin shefin e CNN-it për Sigurinë Ndërkombëtare, Nick Paton Walsh, Analisten e Lartë të Çështjeve Globale Bianna Golodryga dhe bashkëpunëtorin e CNN, Timothy Naftali./A2CNN

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci