Të fundit

Begaj pas inaugurimit të Millatoviqit: Shqipëria e Mali i Zi do të kontribuojnë për stabilitetin e rajonit tonë

Jakov Milatoviq është betuar si president i ri i Malit të Zi, e pas kësaj, presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka publikuar disa pamje nga kjo ceremoni.

Begaj përmes një postimi në Facebook tha se Shqipëria dhe Mali i Zi do të vijojnë të kontribuojnë për, siç është shprehur ai, stabilitetin dhe prosperitetin e rajonit tonë, përcjell Klankosova.tv.

“Sot nga ceremonia e inagurimit të Presidentit Millatoviq. Shqiptarët në Mal të Zi dhe minoriteti malazez në Shqipëri janë ura të forta miqësie e bashkëpunimi. I bindur se këto lidhje do vazhdojnë të jenë një udhërrëfyes për marrëdhëniet tona. Si dy vende anëtare në NATO, me një vizion të përbashkët evropian, Shqipëria dhe Mali i Zi do të vijojnë të kontribuojnë për stabilitetin dhe prosperitetin e rajonit tonë”, ka shkruar ai.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci