Të fundit

Aksion i policisë, sekuestrohen armë zjarri – arrestohen disa persona në Prishtinë

Policia e Kosovës ka sekuestruar dy armë zjarri, derisa janë shoqëruar në stacione policore disa persona.

Përmes një njoftimi, është bërë e ditur se sekuestrimi i armëve është kryer në dy lokacione të ndryshme.

“Sekuestrohen dy armë zjarri në rajonin e Prishtinës. Nga zyrtarët policor të rajonit të Prishtinës, janë sekuestruar armë dhe janë shoqëruar në stacione policore disa persona. Sekuestrimi i armëve është kryer në dy raste dhe lokacione të ndryshme. Në rastin e parë në rrugën “Mon Balaj” në Prishtinë, pas një kontrollit të detajuar ndaj një veture dhe të dyshuarit policia ka gjetur dhe sekuestruar. Një revole të tipit ZORAKI, si dhe,Pesë copë fishekë. Ndërkaq në rastin e dytë në rrugën e Pejës në Prishtinë, pas një kontrollit të detajuar ndaj një veture dhe disa të dyshuarve policia ka gjetur dhe sekuestruar. Një revole me gaz, Gjashtë copë fishekë, Dy thika, si dhe Dy Shkopinj druri”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Njëherit, kanë njoftuar se ndaj personave të dyshuar, me rekomandimin e prokurorit të shtetit, në të dyja rastet është inicuar hetim në drejtim të veprës penale “mbajtje në pronësi kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës”.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci