Të fundit

Rruga “Agim Ramadani” mbyllet përkohësisht në Prishtinë

Republika e Kosovës, konkretisht FSK-ja, do të jetë pjesë e ushtrimit ‘Defende Europe2023’ të organizuar nga NATO e ku pjesëmarrës do të jenë 13 shtete.

Hapja zyrtare e ushtrimit për Republikën e Kosovës do të mbahet sot në sheshin e kryeqytetit.

Sipas njoftimit, Policia e Kosovës, gjatë mbajtjes së ceremonisë hapëse do të kujdeset për ofrimin e sigurisë, mirëmbajtjen e rendit e qetësisë publike dhe do të ndërmerrë masa shtesë për sigurinë në trafik, përfshirë riorientim të veturave në rrugë alternative.

“Njoftojmë qytetarët se për të pasur një qarkullim më të lehtë të mjeteve ushtarake, rruga ‘Agim Ramadani’ në Prishtinë do të jetë e mbyllur përkohësisht për qarkullim këtë të diele derisa të mbahet ceremonia në shesh”, thuhet në njoftimin e PK-së

“Andaj, kërkojmë mirëkuptim nga qytetarët dhe njëkohësisht kërkojmë që të zgjedhin rrugë alternative gjatë intervalit kohor sa do të jetë e mbyllur kjo rrugë”.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci