Të fundit

Kryeministri grek voton bashkë me fëmijët e tij

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis shprehu besimin se nesër do të gdhihet një ditë më e mirë pasi ka ushtruar të drejtën e tij të votës në Kifissia, ku ishte me djalin e tij Konstantinos dhe vajzën e tij Daphne, të cilët gjithashtu votuan për zgjedhjet .

“Sot votojmë për të ardhmen tonë. Ne votojmë për paga më të larta, votojmë për më shumë dhe punë më të mira. Ne po votojmë për një sistem shëndetësor kombëtar më efikas, për një shoqëri me më pak pabarazi, për një atdhe më të fortë, me një rol të rëndësishëm në Evropë, me kufij të mbrojtur”, tha ai, raporton Euronews, përcjell Paparaci.

“Zgjedhjet janë festa e demokracisë. Sot përgjegjësia për qeverisjen e vendit ju kalon ju qytetarëve, por jam absolutisht i sigurt se nesër do të gdhijë një ditë edhe më e mirë për vendin tonë”.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci