Të fundit

Pas shpalljes kampion, Ballkani paralajmëron koncert në Suharekë

Pas fitores të së shtunës me rezultat 2-0 ndaj Ferizajt, e pasuar edhe me humbjen e Dritës 1-0 nga Malisheva, Ballkani mbrojti titullin e kampionit në Superligën e Kosovës, duke u bërë kështu titulli i dytë në historinë e klubit, dhe atë radhazi.

Në fakt, skuadra nga Suhareka luftoi gjatë gjithë sezonit kokë më kokë me Dritën dhe ne fund dolën triumfues duke mbledhur 72 pikë, edhe pse ka edhe një ndeshje që ka mbetur për t’u mbyllur zyrtarisht sezoni.

Por, për tifozët e kësaj skuadre, lajmet e mira nuk kanë përfunduar. Në faqen zyrtare, Ballkani ka bërë të ditur se më 28 maj, ditë e diel, në qytetin e Suharekës do të organizohet një koncert për të festuar titullin.

Video nga Paradoks

Kush kënd e tradhëtoi? Dardan Molliqaj flet për largimin nga VV-ja, komenton edhe darkën e Kurtit me Memli Krasniqin - "Zgjedhjet janë dëshirë e Kurtit"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci