Të fundit

Messi me mesazh prekës për Jordi Alban pas largimit nga Barcelona

Të mërkurën pasdite u njoftua se Barcelona do të humbiste një tjetër legjendë. Jordi Alba iu bashkua Sergio Busquetsit në mesin e futbollistëve të larguar këtë verë.

Mbrojtësi 34-vjeçar tha se vendimi më i mirë për të gjithë ishte “të bënin një hap mënjanë” dhe të ndërpresë reciprokisht marrëveshjen e tij një vit përpara datës së skadimit të saj.

Pas njoftimit, ish-shoku i skuadrës, Lionel Messi i shkroi një mesazh të përzemërt Albës në Instagram.

“Ti ishe më shumë se një koleg, një bashkëpunëtor i vërtetë në fushë. Dhe sa bukur është gjithashtu të jesh në gjendje të kënaqesh sa mirë shkojmë në një nivel personal. Tashmë e dini se unë ju uroj gjithmonë më të mirat juve dhe familjes suaj, le që stafi juaj i ri të vazhdojë t’ju sjellë shumë suksese dhe gëzime. Faleminderit për gjithçka, Jordi. Një përqafim i madh!”, thuhej në mesazhin e legjendës së Barcelonës.

Messi e Alba ishin dy prej futbollistëve më bashkëpunëtorë te Barcelona, si në fushë ashtu edhe jashtë saj.

Të dy janë parë duke u takuar në kohën e lirë edhe këtë sezon, me Messin që po udhëton përsëri në Barcelonë, duke dëshmuar se ata janë vërtet miq të mirë jashtë fushës.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci