Të fundit

Vetura përplaset në dyert e rezidencës së kryeministrit britanik, arrestohet një person

Një veturë është përplasur në portat e Downing Street në Londër, rezidenca zyrtare e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, Rishi Sunak.

Siç raporton Sky News, vetura erdhi nga një park në afërsi të ndërtesës së Ministrisë së Mbrojtjes, përballë rezidencës së Sunak.

Zyrtarët policorë arrestuan shoferin në fjalë nën dyshimin për dëmtim kriminal dhe vozitje të rrezikshme.

Policia tha se askush nuk ishte lënduar dhe se incidenti s’ka të bëjë me terrorizëm.

Ndonëse qëlloi brenda rezidencës, Rishi Sunak u evakuua nga ndërtesa pasi ndodhi aksidenti.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci