Të fundit

Osmani në takimin me Macronin dhe Scholzin: Vuçiqit i kërkova ta largojë ushtrinë e tij nga kufiri me Kosovën

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se sot në Moldavi ka mbajtur një takime dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, me kërkesë të presidentit të Francës, Emmanuel Macron dhe kancelarit të Gjermanisë, Olaf Scholz.

Ajo tha se në këtë takim i ka bërë Vuçiqit një mori pyetjesh që sipas saj nuk mori përgjigje.

“Para atyre i kam kërkuar Vuçiqit që ta largojë ushtrinë e tij nga kufiri me Kosovën, që t’i largojë bandat kriminale nga Kosova”.

“Vuçiq si zakonisht ankohet dhe bërtet se është natyra e tij. Nuk kishte përgjigje kishte akuza dhe shumëçka tjetër, siç e ka zakon mentaliteti i së kaluarës, asnjëherë nuk kishte përgjigje”, ka thënë Osmani në një intervistë për RTK-në.

Ajo ka thënë se i ka kërkuar edhe zbatim të marrëveshjeve në kuadër të dialogut, si dhe i ka treguar se Kosova dhe institucionet e saj janë duke i zbatuar marrëveshjet në fjalë.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci