Të fundit

Mali i Zi do të paguajë dëmshpërblim për punonjësit e gjykatës ku shpërtheu bomba

Qeveria e Malit të Zi do t’u paguajë 60 mijë euro 155 punonjësve të Gjykatës Themelore në Podgoricë, për rastin e 3 marsit, kur 40-vjeçari Mladen Bulatoviq hyri në atë gjykatë dhe aktivizoi një granatë dore.

Bulatoviq u vra nga shpërthimi i bombës, ndërsa pesë persona u plagosën.

Paratë do t’u paguhen punonjësve që “i kanë mbijetuar stresit për të qenë në vendngjarje në incidentin e ndodhur në fillim të marsit të këtij viti”, njoftoi qeveria e atjeshme, raporton N!, transmeton Klan Kosova. Kjo do të thotë se 155 punonjës të gjykatës do të marrin nga 387 euro.

Mjetet do të paguhen nga buxheti.

Video nga Paradoks

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci