Të fundit

Suspendohet polici, dyshohet se i dehur sulmoi fizikisht një grua

Një polic është suspenduar nga detyra.

U raportua ai ishte i përfshirë në një incident i cili ka ndodhur mbrëmë në një lokal në Prizren.

Dyshohet se ai në gjendje të dehur e ka sulmuar fizikisht një grua.

Nuk dihet se si ka ardhur deri tek rasti apo edhe lidhja mes të dyshuarit dhe viktimës.

Rastin e konfirmoi edhe Inspektorati i Policisë së Kosovës.

Në një përgjigje nga IPK-ja thuhet se zyrtari policor ishte jashtë detyrës zyrtare.

“Duke ju referuar kërkesës suaj ju konfirmojmë se IPK është njoftuar për këtë rast dhe me urdhër të Prokurorit kujdestar është iniciuar rasti për lëndim trupor dhe do të trajtohet në procedurë të rregullt. Zyrtari policor i dyshuar në këtë rast ishte jashtë detyrës zyrtare dhe dyshohet se ishte nën ndikimin e alkoolit. Me rekomandim të IPK-së zyrtari policor i policisë kufitare është suspenduar”, thuhet në përgjigjen e Inspektoratit Policor të Kosovës.

Video nga Paradoks

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci