Të fundit

Horoskopi ditor, 13 shtator 2023

Dashi: Mendja juaj është në gjendje t’i zgjidhë gjërat me lehtësi. Ju i shihni gjërat ashtu siç janë dhe jeni shumë racional me vendimet tuaja. Mos u tërhiqni nga rruga juaj. Jini të sigurt në hapat që hidhni. Aspekti romantik paraqitet në formë.

Demi: E vërteta është pikërisht para jush. Ju nuk keni nevojë të lexoni midis rreshtave për të kuptuar se çfarë po ndodh rreth jush. Sa më shumë të përpiqeni të lexoni gjërat sot, aq më shumë konfuz do të bëheni. E vërteta është e thjeshtë. Pranojeni ashtu siç është.

Binjaket: Presioni po vjen nga të gjitha anët dhe ju jeni kapur në mes. Tendenca juaj është që të fajësoni të tjerët për një arsye ose një tjetër. Kjo nuk është një zgjidhje e shëndetshme. Hidhini një sy vetes dhe kuptoni se e keni futur veten në këtë rrëmujë.

Gaforrja: Ka një ndjenjë shumë të gjerë për ditën dhe çfarëdo ideje që keni do të shumëfishohet ose përforcohet në një farë mënyre. Kjo është pozitive, por sigurohuni që t’i verifikoni synimet tuaja me të tjerët përpara se të ecni përpara në mënyrë të pamatur. Kontrolloni përpara se të vazhdoni.

Luani: Ju nuk do të jeni të kënaqur me punën tuaj nëse nuk mund të shihni rezultate të prekshme. Vetëm kur mund të prekni, ndjeni dhe shihni produktin e punës suaj, do të përmbusheni vërtet. Sigurohuni që jeni në një rrugë që do t’ju çojë drejt këtij përfundimi të kënaqshëm.

Virgjeresha: Mos merrni asgjë si të mirëqenë. Faktet do të ngatërrohen falë dikujt që do të preferonte t’i besoni atij ose asaj sesa të besoni të vërtetën e vetme. Nëse diçka tingëllon shumë e mirë për të qenë e vërtetë, ndoshta është. Verifikoni vetë faktet.

Peshorja: Ndonjëherë mund të ndiheni si një merimangë që varet nga një fije. Mendimi i vetëm që ju mban lart është një fije e hollë dhe e brishtë. Nuk ka asnjë arsye pse duhet të vazhdoni në këtë mënyrë. Tani është koha që të bëheni më të qëndrueshëm dhe të sigurt në karrierën tuaj.

Akrepi: Jini të sigurt në punën tuaj, por sigurohuni që besimi juaj të mos kthehet në arrogancë. Qëndrimi i tepërt i njohurive do t’i largojë njerëzit. Do të humbni mbështetjen që ju nevojitet për të ecur përpara në fazën tjetër të lojës.

Shigjetari: Qëndroni në këmbë kundër atyre që ju pengojnë. Kur veprimi vjen për të shkaktuar zemërim, ju keni faktet e sakta dhe ju e dini atë. Njerëzit në anën tjetër janë thjesht plot me ajër tensionues. Mos u mbingarkoni nga prania e tyre.

Bricjapi: Mos nxitoni në përfundime shumë shpejt. Nuk është koha për të bërë supozime. Kjo është një kohë për të mbledhur fakte dhe për të përpunuar. Çdo gjë e bërë shumë me nxitim do të dështojë dhe do të duhet të ribëhet në një datë të mëvonshme.

Ujori: Mendimi juaj është i qartë dhe logjik, dhe kjo po ju ndihmon të zgjidhni çështjet e vështira me të cilat keni luftuar. Çelësi është të mos lejoni që egoja juaj të pengojë rrugën tuaj të vërtetë. Merrni vendime që mbështesin shpirtin tuaj të vërtetë të brendshëm, jo egon tuaj.

Peshqit: Dikush po ju paraqet fakte të ftohta dhe të vështira, dhe në vend që t’i trajtoni këto fakte në mënyrë racionale, ka të ngjarë të ktheni gjithçka në një dramë të madhe dhe të shpërndani të gjithë situatën jashtë proporcionit. Bëni çmos për të qëndruar me këmbë në tokë.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci