Të fundit

Hoti për takimin Kurti-Vuçiq: Nesër nuk negociohet për njohjen reciproke

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, është deklaruar për takimin e nesërm në Bruksel që do të zhvillohet ndërmjet kryeministrit të Kosovësm Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, në kuadër të dialogut që ndërmjetësohet nga BE-ja.

Sipas tij, nesër nuk negociohet për njohjen reciproke, transmeton Paparaci.

Po ashtu, ai tha se ajo çka do të diskutohet të enjten në kryeqytetin evropian, është zbatimi i Marrëveshjes së arritur në vilat e Titos në Ohër.

“Të jemi të qartë e të mos kemi pritje jorealiste për takimin e nesërm për dialog në Bruksel. Bërjen e këtij kompromisi e dëshmoi vetë kryenegociatori i Kosovës para disa dite në media të huaja”, u shpreh ai.

Video nga Paradoks

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci