Të fundit

Takimi në Bruksel, Borrelli dhe Lajçaku fillimisht takojnë Vuçiqin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka filluar takimin në Bruksel me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell, si dhe me emisarin Miroslav Lajçak, raporton mediumi serb “N1″.

Takimi mes tyre filloi nga ora 09:00, ndërsa pas tij pritet që ndërmjetësit europianë të takohen edhe me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Në orën 11 është planifikuar një takim i përbashkët në kuadër të dialogut.

Ndërkaq, Borrell do të mbajë konferencë për media pas takimeve.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci