Të fundit

Qan thuajse në çdo ndeshje, ylli brazilian ka paralajmëruar një vizitë te psikologu

Ylli brazilian i futbollit, Richarlison po kalon një periudhë të vështirë në jetën e tij dhe pasi i dha fund shkëputjes së tij me kombëtaren. Ai bëri të ditur se do të kërkojë ndihmë psikologjike në Angli.

Richarlison mbërriti në Tottenham verën e kaluar nga Everton për më shumë se 60 milionë euro. por nuk ka gjetur akoma vetën e tij.

Ai luajti 40 ndeshje për Tottenhamin dhe shënoi vetëm katër gola. Shumë pak, duke marrë parasysh reputacionin e këtij lojtari. Ndaj, por edhe për shkak të problemeve të shumta jashtë fushës, Richarlison pothuajse çdo ndeshje e përfundon me lot.

Kështu ka qenë edhe pas ndeshjes mes Brazilit dhe Bolivisë. Brazilianët fituan 5:1 dhe pasi u zëvendësuan, Richarlison u fotografua i përlotur në pankinë. Ai tha se reagimi i tij ka ardhur për të hedhur jashtë fushës gjërat që po ndodhin.

Ai tregoi se situata në shtëpi është pak më e qëndrueshme sot dhe se ai nuk është më “afër njerëzve që i kërkonin paratë e tij dhe që u përpoqën t’i afroheshin”.

Braziliani ka treguar se nuk është përlotur për shkak të paraqitjes së keqe në atë duel ndaj Bolivisë, por për shkak të gjërave që po e shqetësojnë jashtë fushës. Richarlison do të ketë një shans për të dalë nga kriza e golave ​​këtë fundjavë në ndeshjen e tij Tottenham kundër Sheffield United.

“Kam kaluar një periudhë shumë të turbullt në muajt e fundit. Tani gjërat janë pak më të qëndrueshme në shtëpi. Njerëzit që kishin një sy vetëm te paratë e mia nuk janë më afër meje. Gjërat do të rrjedhin tani dhe unë jam i sigurt se do të kem rezultate të mira në Tottenham. Po kthehem në Angli dhe do të kërkoj ndihmë psikologjike për të forcuar mendjen time. Kjo është ajo që ka të bëjë, dua të kthehem edhe më i fortë”, tha Richarlison për O Globo.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci