Të fundit

​Superliga rikthehet me ndeshje derbi në fundjavë

Pas pauzës për shkak të zhvillimit të ndeshjeve ndërkombëtare të vlefshme për fazën kualifikuese të Euro 2024, Superliga e Kosovës në futboll rikthehet në këtë fundjavë.

Xhiro e pestë e elitës së futbollit kosovar vjen me disa sfida mjaftë interesante.

Këto janë ballafaqimet që zhvillohen më 16 shtator:

Dukagjini-Ballkani

Feronikeli 74-Llapi

Fushë Kosova-Drita

Gjilani-Malisheva

Prishtina-Liria

Tabelën e kryeson Malisheva me nëntë pikë, e ndjekur nga Ballkani me pikë të njëjta dhe me një ndeshje më pak të zhvilluar, kurse vendi i treti i takon Prishtinës me tetë pikë

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci