Të fundit

Vazhdon bastisja në shtëpinë e Behar Berishës, largohen disa hetues të Speciales

Hetues të Prokurorisë së Specializuar në Hagë janë parë duke dal nga shtëpia e ish-ushtarit të UÇK-së, Behar Berisha.

Ekipi i Paparacit ndodhet në vendin e ngjarjes.

Bazuar në pamjet e siguruara nga shtëpia e ish-ushtarit të UÇK-së, hetues të Prokurorisë së Specializuar janë parë duke u larguar nga shtëpia, por rreth saj ndodhen ende forca të EULEX-it dhe të Policisë së Kosovës.

Në orët e hershme të mëngjesit, njësitet speciale të Policisë së Kosovës të shoqëruar me Policinë e EULEX-it kanë bastisur shtëpinë e Behar Berishës në lagjen Kodra e Trimave.

Berisha ka qenë bashkëluftëtar i Sali Mustafës – Calit, i cili aktualisht gjendet në burgun e Hagës.

 

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci