Të fundit

Ronaldo “Fenomeni” pranoi besimin katolik dhe u pagëzua në moshën 46-vjeçare

Legjenda e futbollit, Ronaldo Nazario ka pranuar besimin katolik dhe është pagëzuar në moshën 46-vjeçare.

Ai ndau ceremoninë e pagëzimit në rrjetin e tij social, duke shkruar se nuk ishte asnjëherë indiferent ndaj fesë.

“Sot është një ditë shumë e veçantë. Unë jam pagëzuar! Besimi i krishterë ka qenë gjithmonë një pjesë themelore e jetës sime, që kur isha fëmijë, edhe pse nuk u pagëzova,” ka shkruar ai në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ronaldo (@ronaldo)

Ronaldo Luis Nazario de Lima theksoi se ai rinovon angazhimin e tij për të ndjekur rrugën e së mirës, ​​me vullnetin e tij të lirë, duke besuar në dashurinë dhe solidaritetin e Jezusit.

“Me sakramentin e pagëzimit, ndihem vërtetë i rilindur si një fëmijë i Zotit, në një mënyrë të re, më të ndërgjegjshme dhe të thellë”, shpjegoi ish-lojtari i Real Madridit dhe Barcelonës.

Pagëzimi është i pari nga shtatë sakramentet e krishterimi dhe në qershor të vitit të kaluar Ronaldo bëri një hap drejt besimit katolik duke përmbushur premtimin e tij.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci