Të fundit

Dyshohet për 20 mijë të vdekur nga përmbytjet në Libi

Rreth 20 mijë njerëz besohet të kenë vdekur pasi qeveritë e ndara të Libisë reagojnë ndaj pasojave të përmbytjeve shkatërruese që shkatërruan pjesën lindore të vendit pas shirave të rrëmbyeshëm që goditën zonën.

Gjithsej 5,300 njerëz janë konfirmuar të vdekur, 10,000 të zhdukur dhe më shumë se 7,000 të lënduar, sipas zëdhënësit të shërbimit të ambulancës, Osama Ali.

Megjithatë, një numër i saktë ishte i vështirë për t’u gjurmuar duke pasur parasysh shkallën e shkatërrimit të shkaktuar nga reshjet nga stuhia mesdhetare Daniel, raporton Upi.

“Situata është shumë e rëndë dhe befasuese për qytetin e Derna”, tha kryebashkiaku Abdel Moneim Al-Ghaithi. “Ne nuk ishim në gjendje ta përballonim atë me aftësitë tona që i paraprinë stuhisë dhe përroit.”

Organizata Botërore e Shëndetësisë konfirmoi se ka nxjerrë 3,460 trupa nga përmbytjet.

Video nga Paradoks

Kush kënd e tradhëtoi? Dardan Molliqaj flet për largimin nga VV-ja, komenton edhe darkën e Kurtit me Memli Krasniqin - "Zgjedhjet janë dëshirë e Kurtit"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci