Të fundit

Prishtina e Re mposht Ferizajn e Munishit

Ekipi i Ismet Munishit, Ferizaj ka regjistruar humbjen e parë këtë edicion në Ligën e Parë. Ferizaj, të premten u mposht në shtëpi nga Prishtina e Re, me rezultatin 4:2. Kjo ndeshje i takoi xhiros së katërt dhe u zhvillua në kuadër të Grupit B.

Për Ferizajn, kjo është humbja e parë që erdhi pas dy fitoreve dhe një barazimi në tri xhirot e para të këtij edicioni.

Pjesa e parë e takimit përfundoi 2:1 në favor të Prishtinës së Re, e cila në pjesën e dytë shënoi edhe dy gola për ta konfirmuar fitoren ndaj Ferizaj.

Për Prishtinën e Re, kjo është fitorja e tretë këtë edicion, e cila e ngrit në kuotën e 9 pikëve, dy më shumë se Ferizaj.

Ndërkohë, të premten edhe zhvilluar edhe një ndeshje tjetër e kësaj xhiroje, por në kuadër të Grupit A.

Skuadra e Trepçës ’89 ka triumfuar në udhëtim te Rilindja 1974, të cilën e mposhti me rezultatin bindës 3:0.

Me këtë fitore, 89-shi tubon 8 pikë derisa skuadra e Rilindjes mbetet në kuotën e 4 pikëve të mbledhura pas katër ndeshjeve të luajtura.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci