Të fundit

Uk Lushi: Albin Kurti është dorëzuar, e ka pranuar Zajdenicën

Njohësi i çështjeve politike në Kosovë dhe aktivisti politik shqiptar në Amerikë, Uk Lushi ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka pranuar “Zajednicën”.

Ai nëpërmjet një shkrimi ka thënë se Kurti po i bën betejat për kur të krijohet “Zajednica” pasi që tani më është pranuar, shkruan Paparaci.com.

Lushi ka thënë se po të ishte Kurti “parimor” nuk do ta pranonte dokumentin e Ohrit. Qasja e Kurtit sipas tij “nuk mund të jetë strategij dhe dikur i del afati.”

“Mbreti është lakuriq”, ka thënë Lushi.

“Çka është më keq edhe opozita dhe alternativat aktuale janë të parapajtuara të pranojnë apo bëjnë çka të thonë të huajt. Kosova dhe krejt shqiptarët po hyjmë në një fazë pa plan dhe shumë të rrezikshme.”, ka shkruar Lushi.

Ky është postimi i tij pa ndërhyrje:

Albin Kurti është duke bërë luftë për formë kurse është dorëzuar në substancë. Kurti betejat po i bën për kur të krijohet Zajednica; përndryshe pse do ta pranonte atë në Marrëveshjen Bazë, bile duke e zgjeruar në Vetëmenaxhim?!

Po të ishte Kurti parimor do të ishte dashur të refuzonte Dokumentin e Ohrit dhe ky veprim, edhe nëse do ta rrëzonin, do ta bënte atë hero të rezistencës së ndershme. Qasja taktike e Kurtit nuk mund të jetë strategji dhe dikur i del afati. Mbreti është lakuriq.

Çka është më keq edhe opozita dhe alternativat aktuale janë të parapajtuara të pranojnë apo bëjnë çka të thonë të huajt. Kosova dhe krejt shqiptarët po hyjmë në një fazë pa plan dhe shumë të rrezikshme. /Paparaci.com/ 

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci