Të fundit

Peja bën mrekulli, rikthen rezultatin ndaj Golden Eagle Yllit dhe kalon në finale të Superkupës

KB Peja ka bërë një rikthim senzacional në gjysmëfinalen e Superkupës së Kosovës në basketboll.

Në palestrën “13 Qershori” në Suharekë, “Shqiponjat” mposhtën Golden Eagle Yllin, me rezultat 79-72.

Skuadra suharekase e mbylli pjesën e parë në epërsi 41-30, ndërsa gjatë çerkeut të tretë thelluan epërsinë deri në 17 pikë.

Por djelmoshat e Rami Hadar nuk u dorëzuan dhe arritën të bejnë mrekullinë, duke e përmbysur rezultatin dhe siguruan finalen e Superkupës.

Në finale Peja do të takohet me KB Trepçën e cila sot fitoi ndaj Sigal Prishtinës.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci