Të fundit

“Kam qenë 3 javë në burg me Kurtin, ai fliste në gjuhën serbe në telefon” – Flet njeriu që ndau qelinë me Albin Kurtin

Autori i dy atentateve ndaj Anton Berishës, ish-drejtorit të Autoritetit Rregullator të Telekomunikacionit, Agim Hoti në një rrëfim ekskluziv në “Paradoks” me Vehbi Kajtazin, ka përmendur edhe kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Gjatë tregimit të tij, Hoti tregon se ka qëndruar në burg, në një dhomë bashkë me Kurtin.

Hoti tregon, se gjatë periudhës tre javëshe, që ka qëndruar me të, Kurti e merrte telefonin nga ora 20:00 deri në ora 22:00, dhe gjatë kësaj kohe fliste me dikë në telefon vetëm në gjuhën serbe.

“Ajo që më ka bërë përshtypje në burgun e Prizrenit, në ora 20:00 në mbrëmjë gardianët ia kanë sjellë telefonin Kurtit deri në ora 22:00, dhe ai komunikonte në gjuhën serbe në atë kohë”, është shprehur Hoti.

Hoti ka treguar se Kurti edhe në burg ka bërë politikë, duke u marrë me pavarësinë e pakon e Ahtisarit.

Poashtu, ai ka treguar se në kohën kur Kurti lirohej nga burgu, iu kërkonte gardianëve e shokëve të dhomës që të mos ia preknin shtratin ku flinte, pasi sipas tij do kthehej prapë në burg.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci