Të fundit

Lajçaku takon Vuçiqin: U pajtuam për rëndësinë e uljes së tensioneve

I dërguari i BE-së për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka treguar se është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Me anë të një postimi në platformën X, ka treguar se kishte zhvilluar një diskutim “të rëndësishëm” me presidentin e Serbisë, rreth rrugës para në dialog në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

“Ramë dakord për nevojën për të avancuar zbatimin e Marrëveshjes për Rrugën e Normalizimit dhe rëndësinë e uljes së tensioneve”, shkroi Lajçaku në postimin e tij.

Video nga Paradoks

Kush kënd e tradhëtoi? Dardan Molliqaj flet për largimin nga VV-ja, komenton edhe darkën e Kurtit me Memli Krasniqin - "Zgjedhjet janë dëshirë e Kurtit"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci