Të fundit

Hapet qendra më e madhe e votimit në Gjilan

Është hapur qendra më e madhe e votimit në Gjilan, shkolla “Thimi Mitko”.

Numri i personave që kanë të drejte vote në komunën e Gjilanit është mbi 100 mijë. Janë 34 të qendrave të votimit, ndërkaq numri i vendvotimeve 126.

E numri i ulëseve për asamble komunale është 35.

Në gjithë komunat të drejtë vote kanë 1 milion e 885 mijë e 448 qytetarë.

Kandidatët për kryetarë të kësaj komune janë: Lutfi Haziri nga LDK, Alban Hyseni nga LVV, Leonora Morina-Bunjaku nga PDK, Nazim Gagica nga AAK dhe dy kandidatë të pavarurur-Lulzim Behxheti dhe Gani Neziri.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci