Të fundit

Kina lëshon në orbitë satelitin Tianhui-5, ja për çfarë do të përdoret

Kina lëshoi ​​të mërkurën një satelit në orbitë për t’u përdorur për hartimin e informacionit gjeografik dhe misione të tjera.

Një version i modifikuar i raketës bartës Long March-6 që mbante satelitin Tianhui-5 u ngrit në mëngjes nga qendra e lëshimit të satelitëve Taiyuan në provincën Shanxi të Kinës veriore, raportoi Xinhua News.

Sipas agjencisë, sateliti ka hyrë në orbitën e tij të paracaktuar dhe do të përdoret për harta gjeografike, studime të burimeve tokësore, eksperimente shkencore dhe misione të tjera, raporton media turke Anadolu.

Nisja ishte fluturimi i 494-të i raketave transportuese Long March.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci