Të fundit

VV-ja nuk i përkrah mocionet për Trepçën dhe Policinë, opozita e lëshon sallën

Sërish ka përplasje dhe mospajtime mes pushtetit dhe opozitës në kuvend.

Deputetët e opozitës kanë vendosur ta bojkotojnë seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës.

Ata e kanë lëshuar sallën e kuvendit pasi deputetët e pushtetit nuk i përkrahën mocionet e opozitës për Policinë e Kosovës dhe për minatorët e Trepçës.

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje votuan kundër mocionit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta futur në rend dite debatin parlamentar për minatorët, që janë grevë tash e dhjetë ditë.

Po ashtu, ata abstenuan në mocionin për Policinë, pas protestës së djeshme të Njësisë Speciale Intervenuese.

Video nga Paradoks

“Jemi dëshmitarë të fenomenit të eskortave”: Kirurgu plastik pyetet për operacionet plastike te vajzat shqiptare, flet mbi arsyet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci