Të fundit

Putin nënshkruan ligjin për tërheqjen e Rusisë nga traktati i ndalimit të testimeve të armëve bërthamore

Presidenti rus Vladimir Putin ka nënshkruar një ligj për tërheqjen e Rusisë nga Traktati i Ndalimit Gjithëpërfshirës të Testimeve Bërthamore (CTBT).

Dokumenti, i cili u publikua në portalin zyrtar të informacionit ligjor, ishte miratuar nga dhoma e lartë e parlamentit rus në fund të tetorit.

Sipas Rusisë qëllimi është të rivendosë barazinë me Shtetet e Bashkuara, të cilat e kanë nënshkruar, por nuk e kanë ratifikuar kurrë traktatin e vitit 1996, dhe se Moska nuk do të rifillojë testimin nëse nuk e bën Uashingtoni.

Video nga Paradoks

“Jemi dëshmitarë të fenomenit të eskortave”: Kirurgu plastik pyetet për operacionet plastike te vajzat shqiptare, flet mbi arsyet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci