Të fundit

Kurti: Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu, sinonim i shprehjes ‘deri në frymën e fundit’

Kryeministri Albin Kurti, ka bërë homazhe tek varrezat e heronjve, Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu, në lagjen “Velania” të Prishtinës.

Para mediave, ai pohoi se heronjtë dhanë jetën për lirinë e Kosovës dhe kombin shqiptarë.

“Afrimi dhe Fahriu janë sinonim i asaj shprehjes së mirënjohur deri ‘në frymën e fundit’. Ata punuan bashkë vepruan bashkë për çlirim, bashkim, liri e drejtësi deri në frymën e fundit”.

“Dhanë jetën për Kosovën për kombin shqiptarëve. Andaj sot i kujtojmë më shumë mall e krenari”, ka thënë Kurti.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci