Të fundit

​Parandalohet kontrabanda me argjend

Njësitet Antikontrabandë të Doganës së Kosovës sot në pikë kalimin kufitar të Hanit të Elezit, kanë konfiskuar një sasi të konsiderueshme të bizhuterive të argjendit me peshë prej 3.6 kilogramë dhe një vlerë rreth 5.000 euro.

Mallin e gjetur në automjetin e udhëtarëve, të dyshuar për kontrabandë, është gjetur gjatë një kontrolli të hollësishëm, ndërkohë që ka nisur procedura kundërvajtëse.

Dogana e Kosovës thotë se do të vazhdojë të kujdeset për zbatimin e rregullave dhe ligjeve të qarkullimit të mallrave në kufijtë e saj dhe do të ndërmarrë hapa të për të parandaluar dhe ndëshkuar kontrabandën, thuhet në një komunikatë për media.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci