Të fundit

UEFA e dënon rëndë Serbinë

UEFA e ka dënuar Serbinë që të luajë ndeshjen e fundit kualifikuese në shtëpi për Kampionatin Evropian në një stadium bosh.

Po ashtu, qeveria e futbollit evropian (UEFA) e gjobiti Federatën e Futbollit të Serbisë me 90 mijë euro.

Dënimi dhe gjoba vijnë për shkak të sjelljeve jo të mira gjatë ndeshjes kualifikuese për në Euro 2024 me Malin e Zi më 17 tetor.

Kjo nënkupton që Serbia do ta luajë ndeshjen kualifikuese të Euro 2024 kundër Bullgarisë me një stadium bosh më 19 nëntor.

Serbia deri tani është gjobitur me 144,250 euro për shkak të koreve raciste në dy ndeshjet e fundit.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci