Të fundit

Djali i Mehmet Shehut për herë të parë në Prishtinë

Bashkim Shehu, i cili është djali i ish-kryeministrit të Shqipërisë në kohën e diktaturës enveristë – Mehmet Shehut, nesër do të vijë në Prishtinë.

Arsyeja e ardhjes së tij është mbajtja e një bashkëbisedimi me publikun, duke filluar nga ora 18:00 në Teatrin ODA në Prishtinë.

Ai është përkthyes, shkrimtar i njohur, fitues i disa çmimeve në letërsi si dhe ka mbajtur një pozicion mjaft kritik ndaj diktaturës, përfshirë veprimtarisë së babait Mehmet Shehu.

Në njoftim, thuhet se pas vetëvrasjes së këtij të fundit, familja e tij është internuar.

Poashtu, është bërë e ditur se Bashkim Shehu ka mbajtur nëntë vite burg, kurse tani po vjen nga Barcelona me ftesë të Institutit për Aksion Afirmativ në Prishtinë.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci