Të fundit

Tallja me BE-në, Putini insiston se sanksionet nuk kanë fare efekt

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka bërë shaka me sanksionet e reja që Bashkimi Evropian ia ka vendosur Moskës gjatë kësaj jave.

Ai ka thënë se tani ka shumë më pak mundësi që bubat nuk do të mund të vijnë në shtetin e tij, referencë për raportimet se Parisi po përballet me insekte nëpër ndërtesa.

BE-ja ka vendosur disa pako të sanksioneve ndaj Rusisë në shenjë kundërshtimi për luftën në Ukrainë.

Gjatë takimit me kabinetin e tij, Putini ka thënë se Rusia është e gatshme për Perëndimin që të përballet me gjoba të tjera.

Ai ka argumentuar se sanksionet kanë dështuar në qëllimin për të ndëshkuar Rusinë dhe se kanë pasur ndikim të rëndë në ekonomitë e shteteve perëndimore dhe në vendet e punës.

Presidenti rus ka shkuar edhe më larg duke thënë se Kremlini është i shqetësuar se Perëndimi do të sabotojë sapo t’i shpenzohen opsionet e agresionit ekonomik ndaj Rusisë.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci