Të fundit

Policia ndan 2.8 milionë euro për blerjen e armëve dhe pajisjeve speciale

Policia e Kosovës ka bërë planifikimin për blerjen e armëve dhe pajisjeve speciale për pjesëtarët e saj.

Në projektligjin që sot ka shkuar në kuvend, thuhet se Qeveria ka ndarë 2 milionë e 800 mijë euro për blerjen e armëve.

E njëjta shumë ishte planifikuar edhe për vitin 2023.

Edhe pse nuk janë dhënë më shumë detaje për llojin e armëve dhe pajisjeve tjera speciale që do të blihen, në projektbuxhetin e policisë është planifikuar edhe pajisja me armë për policinë kufitare.

Për këtë departament, policia do të ndajë 800 mijë euro.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci