Të fundit

Publikohen pamje të rënda të sulmeve me dronë të Hamasit ndaj ushtarëve izraelitë

Hamasi ka publikuar pamje të sulmeve me dronë ndaj ushtarëve izraelitë.

Pamjet e tmerrshme të një shpërthimi me dron sugjerojnë se Hamasi po adopton taktika të përdorura në luftën në Ukrainë.

Në një video që u shfaq në mediat sociale, një dron mund të shihet duke fluturuar lart mbi lagjen Beit Hanoun në veriun e shkatërruar të Gazës pas sulmeve të përsëritura ajrore izraelite.

Pamjet e marra nga vetë droni tregojnë se si hidhet bomba mbi ushtarët izraelitë.

Shpërthimi ndodh vetëm pak metra larg një grupi ushtarësh izraelitë që janë duke pushuar. Shumica e ushtarëve zgjohen në këmbë dhe ikin, e disa prej tyre duket se mbesin të shtrirë, por nuk dihet për fatin e tyre, transmeton The Telegraph.

 

Pamjet e postuara nga krahu ushtarak i Hamasit në mediat sociale, Brigada al-Qassam, nuk janë verifikuar ende nga mediat perëndimore, por sugjerojnë se grupi terrorist është duke adoptuar taktika që shihen gjerësisht në luftën në Ukrainë, ku përdorimi i dronëve komercialë të personalizuar për të sulmuar armikun është bërë rutinë në vijat e frontit.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci