Të fundit

Aktakuzë për mashtrim në prokurim publik ndaj dy vëllezërve Sallahu

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë për ‘’Keqpërdorimi dhe mashtrimi në prokurim publik’’ ndaj Lulzim Sallahut, Naim Sallahut dhe firmës “SA – Sallahu” SHPK, e cila përfaqësohet nga Lulzim Sallahu.

Në njoftimin e Prokurorisë Speciale thuhet se kundër të akuzuarit Lulzim Sallahu, është ngritur aktakuzë për veprat penale ‘’Keqpërdorimi dhe mashtrimi në prokurim publik’’.

“I pandehuri ‘’SA – Sallahu, Sh.p.k’’ (Shoqëri me Përgjegjësi të Kufizuara), në cilësinë e personit juridik, me pronar dhe aksionar 100 % L.S., akuzohet për veprën penale ‘’Keqpërdorimi dhe mashtrimi në prokurim publik, nga neni 415 paragrafi 1, lidhur me nenin 37 të KPRK-së”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë Speciale.

Përpos Lulzim Sallahut, aktakuzë është ngritur edhe ndaj të dyshuarit tjetër Naim Sallahu, i cili akuzohet për veprën penale ‘’Falsifikimi i dokumenteve’’, nga neni 390 paragrafi 1 të KRPK-së.

Lulzim e Naim Sallahu ishin përfitues të tenderit për rregullimin e Rrugës A në Prishtinë, projekt ky që u ndërpre para pak ditësh nga Gjykata Komerciale e Kosovës.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci