Të fundit

Ndryshime në ndarjen e Topit të Artë, nuk do të ketë më çmime nga UEFA

Shtëpia evropiane e futbollit (UEFA) ka njoftuar se nga viti i ardhshëm do ta organizojnë së bashku me France Football ceremoninë e ndarjes së çmimit të Topit të Artë.

Kësisoj UEFA ka hequr dorë nga ndarja e çmimeve për lojtarët e trajnerit më të mirë, që ishte traditë e shtëpisë evropiane të futbollit.

France Football ka organizuar ndarjen e çmimeve për Topin e Artë tash e disa vite, por nga viti i ardhshëm do të bëhet në bashkëpunim me UEFA-n.

Ndarja e çmimit për Topin e Artë është bërë nga votat e kapitenëve të kombëtarëve dhe të gazetarëve nga çdo shtet i pranuar.

Nuk dihet nëse mënyra e poentimit do të ndryshojë.

Sulmuesi argjentinas, Lionel Messi i prinë listët së fituesve të Topit të Artë, me tetë topa të fituar.

 

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci