Të fundit

Zhegrova dribluesi më i mirë në Evropë, lë pas Mbappen, Leaon e Vinicius

Sulmuesi kosovar, Edon Zhegrova është vlerësuar si dribluesi më i mirë në Evropës, sipas një publikimi nga faqja e njohur për hulumtime në futboll.

Zhegrova ka lënë prapa yjet si Mbappe, Vinicius e Leao.

Sipas indeksit të përgatitur nga ‘Wyscout’ dhe ‘CIES Football Observatory’ mes lojtarëve që kanë luajtur të paktën 450 minuta në pesë ligat kryesore, Zhegrova renditet i pari.

Anësori i majtë i Lille ka përfunduar me sukses 27 nga 44 driblime që ka tentuar në Ligue 1

Domethënë, ai ka një përqindje suksesi prej 61.36% . Reprezentuesi kosovar shkëlqeu në fitoren e fundjavës së kaluar ndaj Monakos (2-0).

Golat e Diakite dhe Ivan Cavaleiro “lindën” nga këpucët e tij.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci