Të fundit

Kurti-opozitës: “Vuçiqi po iu do veç juve, po s’jeni më, tjetër kush është tash”

Kryeministri Albin Kurti e ka marrë përsëri fjalën në Kuvendin e Kosovës duke i thënë opozitës së Aleksandar Vuçiqi s’është i interesuar as për draftin e Asociacionit e për asgjë tjetër, por vetëm për marrëveshjen e 2013-ës dhe për ish-pushtetin.

Derisa Kurti ka folur janë dëgjuar kundërshti nga partitë opozitare, ku Kurti si me ironi iu ka bërë thirrje për qetësi.

“Vucic po thotë ata po i du. Juve po iu don fort. Por s’jeni ju mo. Jeni në opozitë. Qeveria është tjetër. Ai juve po iu don. Qaq shumë po iu do juve, vec 2013, 2015 thotë. Ky është realiteti. Ju lutemi ruajeni qetësinë partia institucionaliste LDK-ja”, ka thënë Kurti.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci